Duomenų švieselės ir gaisrai

December 29th, 2008

Vakar rašiau apie duomenų analizavimą bei sisteminimą. Dažniausiai toks darbas baigiamas labai nykiai sausu ir tik siaurai žmonių grupei  įdomiu dokumentu.

O kas yra daroma, kai tokią sausrą norimą prikelti, kad ji sužydėtų, subujotų ir bet kokį average Joe priverstų aiktelėti? Duomenys yra įspūdingai vizualizuojami ir statistika tampa labai įdomiu skaitalu/paveiksliuku ar panašiai. Tokiems reikalams yra resursų internete, su tuo stipriai sutinka ir visiškas dievas artemijus lebedevas…

Taigi, viena yra duomenis surnkti ir susisteminti, o duomenų surinkimas ir atvaizdavimas yra paprastesnis darbas, bet kai pamatai, kaip tai kai kurie atlieka, tai pradedi abejoti, ar susisteminimas atsveria tų duomenų vizualizaciją.

Štai keli pavyzdžiai apie iš GPS surintų duomenųs atvaizdavimą Britanijoje:

Laiveliai, keliaujantys per Lamanšą į Doverio uostą:

Lėktuvų maršrutai per vieną parą. Įdomiai atrodo lėktuvų sukami ratukai, belaukiant leidimo nusileisti ir oro tarpai, kuriuose lėktuvai negali kursuoti:

Laidinių telefonų sukuriami kasdieiai “gaisrai”… kai mes jau gyvename mobiliajame amžiuje…

Ir kokios mintys kyla po tokių klipukų? Ogi ar įsivaizdujate, kiek reikia egalų visam šitam raizgalymui kiekvieną dieną sukurti? O tai juk Britanija, kuri net nėra didžiausia tų degalų vartotoja pasaulyje…

Dar daugiau panašių klipukų galite pamatyti jutubės playliste ir flowing data svetainėje, skirtoje smagių vizualizuotų duomenų vaizdavimui mūsų sausoje kasdienybėje :)

Beje, jutubės playliste pamatysite daug Britain from Above vaizdų, kurie laai primena mūsiškio M. Jovaišos “Neregėtą Lietuvą” ar prieš kelis metus Lietuvą Hanoversio parodoje pristatinėjusį “Skrydį per Lietuvą”… Sutapimas?Posted in internet | 1 Comment »

One Response

  1. Tomas Markauskas

    Tik dabar netyčia atradau tavo blogą. Labai netikėtai kažkaip…

    O dėl pačių BBC klipukų, tai manau BBC yra viena nuostabiausių televizijų pasaulyje. Aš apie Lietuvos transliuojamą produkciją net kalbėt nenoriu, tačiau net vokiečiai ir tai nesugeba nieko gero parodyt. Pusę dienos vien nuobodžias pokalbių laidas rodo, o vakare keletą filmų ir gal porą comedy programų. Vien dėl BBC galėčiau į UK kraustytis (nes kitur jų iPlayer neveikia :( ).Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.